Napozó

Az országgyűlés jegyzője indította a zselicvölgyi bowling-rekordkísérletet

Gelencsér Attila
Gelencsér Attila, országgyűlési képviselő, az országgyűlés jegyzője gurítja el az első bowling golyót. Fotó: zselicvölgy.hu

A Zselicvölgy Szabadidőfarmon nem akármilyen módon avatják fel az új bowlingpályát: egy rekordkísérlet keretén belül 36 órán keresztül bowlingoznak éjjel-nappal.

A hajmási Zselicvölgy Szabadidőfarm új bowlingpályát a komplexum fejlesztésének utolsó állomásaként. A kétpályás bowlingot 36 órán át tartó, megszakítás nélküli játékkal avatják fel, amelyben táncosok, tűzoltók, taxisok, sportolók, diákok és a farm dolgozói vesznek részt, összesen 12 csapattal. A rekordkísérlet célja, hogy felhívja a figyelmet a Zselic turisztikai értékeire és a minőségi szolgáltatókra.

A rekordkísérletet hétfőn, ünnepélyes keretek között Gelencsér Attila, Kaposvár és térsége országgyűlési képviselője, az országgyűlés jegyzője indította el, az első golyó elgurításával. A második golyót a Szabadidőfarm ügyvezetője, Ifj. Lóki Géza indította útjára. Ezt követően pedig már az egyik önkéntes csapat folytatta a játékot.

Nagy szüksége van az aprófalvas Zselicnek a hasonló turisztikai fejlesztésekre, mert ezek hozzák a régióba a vendégeket, s biztosítanak ismertséget, növekedést

Hirdetés

– mondta Gelencsér Attila. Hangsúlyozta: a Zselicvölgy Szabadidőfarm több mint 30 új munkahelyet teremtett Hajmáson.

A bowling rekordkísérlet várhatóan kedden este ér véget, addig a játékosoknak a bowling szabályait betartva, folyamatosan gurítaniuk kell a pályákon. A játékot éjjel-nappal folytatni kell, a szabályokat Sebestyén István, a Magyar Rekordok regisztrátora, illetve két-két független tanú felügyeli. A gurítások számát és az eredményeket a tanúk végig rögzítik, így az is kiderül, hogy mely csapat volt a legügyesebb.

A magyar rekordot egy 33 órás játék tartja, a hajmási összefogás ezt szeretné túlszárnyalni.

Mit szól hozzá?

hozzászólás